Торакальний хірург, професор Ігор Калабуха вважає ідею в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун відійти від практики регулярного проходження флюорографічного обстеження невдалою, повідомляє СобКор.нет
«На мою думку, ця ідея невдала. Практика обов'язкового флюорографічного обстеження сприяла виявленню безлічі захворювань на доклінічних стадіях, особливо - туберкульозу і раку легені. І, на сьогодні, я не бачу альтернативи флюорографії ».
При цьому він припускає, що відмова від флюорографічного обстеження, будуть мотивувати економічною доцільністю.
«Але все одно виходить, що ми можемо більше втратити, ніж заощадити, якщо рахувати не тільки витрати бюджету на флюорографи, електрику і персонал, а й втрати від передчасно втратили працездатність і життя громадян - просвітників бюджету», - вважає професор.
«Що стосується опитувальників. Скарги з'являються, коли порушення здоров'я вже виникло. Пацієнт з пухлиною легені в початковій стадії скарг не пред'являє, а на флюорограмме пухлина вже видно », - каже лікар.
А ще багато залежить від свідомості населення. Опитувальник адже теж потрібно прийти і заповнити.
У розвинених країнах громадяни цінують своє здоров'я, як свій капітал. До того ж, пацієнт, який має медичну страховку, зобов'язаний вчасно проходити медобстеження, інакше постраждає його страховий поліс.
Читайте також: Лікарі озвучили нову чудодійну властивість зеленого чаю
«У нас же деякі пацієнти більш відповідально ставляться до стану своїх автомобілів, ніж до власного здоров'я, проходячи обстеження один раз в 5-10 років», - підсумував лікар.