Проведене американськими фахівцями дослідження вказало на здатність тютюнового диму «будити» сплячі ракові клітини і допомагати їм розмножуватися в організмі. Зокрема, вчені змогли помітити вплив тютюнового диму на активність особливих типів клітин нейтрофілів, пише СобКор.нет
Дослідники піддавали впливу тютюнового диму мишей, і встановили, що під його впливом активізуються нейтрофіли - типи клітин, які спонукають імунну систему активно реагувати, наприклад, при попаданні в організм чужорідних мікробів. Імунна реакція, викликана нейтрофилами, може в свою чергу стимулювати активність «сплячих» ракових клітин. Такі клітини здатні роками накопичуватися в організмі, поки не отримують поштовху до розвитку, і різко активувати імунітет якраз і може їм виявитися.
«Під впливом тютюнового диму в організмі мишей ракові клітини стали не тільки прокидатися, а й активно ділитися. Головну роль в цьому процесі грають не стільки збудники, скільки реакція імунної системи на них », - констатували дослідники.
За словами вчених, активація імунної відповіді, з одного боку, повинна губити ракові клітини. Але парадоксальним відкриттям стало те, що саме імунна активність сприяє пробудженню і розмноженню сплячих або латентних ракових клітин. Це покояться клітини, у яких уповільнений обмін речовин, і які здатні переносити вплив променевої терапії та хіміотерапії. Саме сплячі ракові клітини роблять можливими рецидиви пухлини.
Читайте також: В Україні заборонили популярні ліки від нежиті
Крім тютюнового диму, викликати небажану імунну активність також можуть бактеріальні інфекції і хронічний стрес, доповнили вчені.