Про це пише СобКор.
Згідно дослідженню, опублікованому в науковому журналі Comptes Rendus Palevol, апендикс насправді може служити в якості додаткового резервуара для корисних кишкових бактерій, таким чином, перестраховуючи організм від повної їх втрати в нещасливих випадках діареї. Як результат, ті люди, у яких апендикс відсутній, довше одужують після захворювань кишечника.
У ході дослідження вчені спостерігали за 533 різними видами ссавців, звертаючи увагу, як на наявність, так і відсутність апендикса, і наслідки для організму в обох випадках. Воно представило явну еволюційну історію розвитку органу, і показало, що після появи апендикса в тілі ссавців він так нікуди не подівся. Як вчить теорія еволюції, якщо з плином часу орган залишається в організмі, то це значить, що він служив, так і продовжує служити важливій меті.
Дослідження також виявило, що у тварин з апендиксом також була велика концентрація лімфоїдної тканини в мішку стінок, які з’єднують тонку і товсту кишку. Ця тканина пов’язана з нашою імунною системою і зростанням хороших бактерій. Такі результати тим самим дають підставу припускати справжнє значення апендикса для здоров’я людини.
Читайте також: Лікарі розповіли, в якому віці дійсно починається старіння
Поки більшість розглядає бактерії з негативної точки зору, останнім часом вчені підкреслюють важливість таких для роботи шлунково-кишкового тракту. Приміром, згідно сайту Science Learning, корисні бактерії допомагають розщеплювати продукти харчування, стимулювати імунну систему і виробляти життєво важливі вітаміни і гормони.
Незважаючи на те, що нове дослідження в якійсь мірі відкидає звичну марність апендикса, ми досі не знаємо, чому цей орган настільки схильний до запалення під назвою апендицит. Втім, деякі вчені бачать причину апендициту у непрохідності кишечника.
Дивно, наскільки бездоганно продуманий наш організм, і, здавалося б, ще до сьогодні непотрібний орган потроху відновлює свої позиції. А це означає, що не варто применшувати роль якого-небудь органу, адже, зрештою, в нашому організмі всі органи між собою тісно пов’язані. Тим більше, нічого зайвого в ньому немає.