Про це пише СобКор.
До складу халви зазвичай входять насіння і горіхи — соняшник, арахіс, кунжут, мигдаль, фісташки, волоські горіхи та ін., що містять велику кількість легкозасвоюваних амінокислот і поліненасичених жирних кислот, які відіграють важливу роль в обмінних процесах.
Містяться в халві і протеїн, натрій, калій, кальцій, мідь, магній, залізо, цинк, фосфор, вітаміни а, Е, В1 і В2. Всі ці речовини і елементи активно сприяють омолодженню й оздоровленню організму, позитивно впливають на стан нервової, кровоносної та інших систем.
Але якщо з одного боку такий склад корисний, з іншого він може бути небезпечний для людини.
В халві багато цукру, жиру і калорійних компонентів
Це означає, що зловживання продуктом загрожує набором ваги, діабет та іншими «принадами». В цьому плані халва нітрохи не корисніше тістечок.
Халва погано перетравлюється
Вона відноситься до продуктів важким для травлення, може викликати важкість у шлунку, гіркоту в роті, нудоту, дисфункцію кишечника. Її не рекомендується їсти людям, у яких проблеми з шлунком і печінкою.
Халва сприяє розвитку карієсу
Вона дуже «любити» застрявати в зубах, і якщо лінуватися чистити зуби або хоча б ретельно полоскати рот після вживання в їжу халви, то ви дуже скоро станете постійним клієнтом стоматолога.
Халвою можна отруїтися
При правильному зберіганні халви всі її корисні властивості зберігаються. Альо від якщо ви зберігаєте її в теплому місці або в холодильнику, але занадто довго, то що входять до складу халви жири та олії окислятся, і вона може перетворитися на смертельну отруту.
Читайте також: Чи корисне для здоров
Халва може містити алергени
До складу її можуть входити компоненти, на які у того чи іншої людини алергія. Наприклад, зустрічається чимало людей з алергією на арахіс. Якщо людина з’єднання їсть хоча б трохи такий халви, він може навіть померти.
До складу її можуть входити геномодифіковані і ненатуральні компоненти
Особливо високий шанс отримати продукт з ГМО, якщо він містить імпортні інгредієнти – наприклад, кунжут або тростинний цукор.
Також до складу халви можуть входити трансгенні жири, хімічні смакові добавки, підсолоджувачі, консерванти, різні барвники і ароматизатори. А нещодавно у зразках соняшникового і горіхової халви виявили надлишок кадмію, є важким металом.