Про це пише СобКор.
Найбільш схильні до цих неприємних подразнень жінки і діти. Цей дефект часто плутають із герпесом, тому важливо вміти відрізнити перше від другого, а також знати, чим лікувати заїди у дітей.
Заїди на губах у дитини можуть з’являтися у будь-якому віці. Найчастіще запалення з’являються у 3–8 років при загальному зниженні імунітету в сукупності з атакою шкідливих мікроорганізмів. Причини цього можуть бути різними: неправильна гігієна порожнини рота, авітаміноз, алергічні реакції, гінгівіт, цукровий діабет, карієс і пульпіт, механічні пошкодження шкіри та інші.
Лікування тріщин у куточках вуст зазвичай має легкий характер і не вимагає кардинального медичного втручання. Лікування проводять вдома з використанням препаратів, рекомендованих фахівцем. Це знезаражувальні креми та мазі, рослинні олії (найчастіше олія обліпихи або шипшинова), вітаміни для стимуляції захисних сил організму, при необхідності – протигрибкові та противірусні препарати.
Читайте також: Медики розказали, про що свідчить денна сонливість
Для того, щоб позбавитися від заїд у дітей, лікування потрібно починати при перших їхніх ознаках. Із раннього віку дитину слід привчати ретельно дотримуватися правил особистої гігієни. Раціон має бути збалансованим і містити велику кількість вітамінів і жирів. Необхідно постійно підтримувати захисні сили організму малюка – за допомогою загартовування, прийому вітамінів, фізичної активності, ігор на свіжому повітрі.
Корисними будуть полоскання рота і промивання тріщин на губах різними лікарськими розчинами. Це можуть бути як спеціалізовані препарати, так і рекомендовані лікарем засоби, які є в кожному будинку – харчова сода, лікарська ромашка, сік алое. Схема лікування варіюється залежно від віку дитини і типу поразки, яка викликала заїди.