З 1 вересня в Україні почне роботу Державне бюро розслідувань (ДБР) - новий правоохоронний орган, створений для боротьби зі злочинами високопоставлених чиновників.
Про це пише видання СобКор.нет
Вже зареєстровано сім територіальних управлінь ДБР - в Києві, Краматорську, Полтаві, Мелітополі, Миколаєві, Хмельницькому та Львові. Зараз триває конкурсний відбір для бажаючих працювати в Бюро: вакантні сотні позицій, серед яких і керівні посади. Тисячі претендентів проходять перевірки на поліграфі і співбесіди за участю представників громадських організацій.
Минулого тижня внутрішня конкурсна комісія Бюро оголосила про перші 75 переможців відбору на позиції слідчих центрального апарату в ГБР. За словами директора ГБР Романа Труби, фахівці приступлять до роботи "з дня на день". А свої перші розслідування новий правоохоронний орган офіційно почне у вересні, після повноцінного старту роботи.
У підслідності Бюро - злочини вищих посадових осіб, суддів, працівників правоохоронних органів, а також військові злочини. Тобто осіб, які мають можливість впливати на хід кримінального провадження і уникати покарання. Так що, швидше за все, перші справи ДБР будуть гучними і показовими. Експерти не виключають, що слідчі цього органу в першу чергу "пройдуться" за новою "касти недоторканних" - детективах НАБУ.
"ДБР буде проводити і оперативну, і пошукову роботу щодо НАБУ і САП, і буде проводити досудове розслідування, і розслідувати такі факти, які сьогодні - протягом трьох років вже - забили весь інформаційний простір, а результатів розслідування немає", - переконаний колишній заступник генпрокурора Олексій Баганець.
Інформаційна війна між керівництвом НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП) наочно продемонструвала, що в роботі цих органів існує маса проблем і систематично відбуваються правопорушення. Однак до сих пір це ніким не розслідувалася, адже НАБУ було фактично нікому не підконтрольний. ДБР - єдиний орган, уповноважений розслідувати його діяльність.
Читайте також: Порошенко наказав підготувати нову резолюцію щодо статусу Криму