Днями виявилося, що міністр кібербезпеки Японії діє саме за таким принципом — за все своє життя він жодного разу не користувався комп’ютером. Справжній ніндзя XXI століття. Про це пише СобКор.нет
68-річний Йошитака Сакурада — заступник начальника управління стратегії кібербезпеки уряду, а також міністр, відповідальний за Олімпійські та Паралімпійські ігри, які пройдуть у Токіо 2020 року. І ось цей поважний пан ніколи не вмикав ПК:
З 25 років у мене були підлеглі та секретарі, тому сам я не користуюся комп’ютерами.
Так він відповів представнику опозиції на засіданні нижньої палати японського парламенту.
Пана Сакураду також спитали, чи користуються USB-флешками на об’єктах ядерного комплексу. Повідомляється, що це питання «збентежило» міністра.
Загалом опозиціонери спочатку навіть не повірили, що Йошитака не те, що ніколи Windows не встановлював — він, наче герой поганого анекдоту, вважає, що це просто «вікна» (але це не точно).
Неймовірно, що хтось, хто не торкався комп’ютера, несе відповідальність за політику кібербезпеки, - каже Масато Імай — опозиційний депутат.
Це занепокоєння можна зрозуміти, бо напередодні Олімпійських ігор уряд хоче посилити заходи кібербезпеки.
Інтернет-користувачі з осудом поставилися до такого факту з біографії японського можновладця. Але були й ті, хто зрозумів задум Сакуради:
Якщо міністр стане мішенню хакерів, у нього все одно нічого не поцупиш, і це найвищий рівень безпеки!
Так, мертвого не вбити, а Сакураду не зламати!
Так, мертвого не вбити, а Сакураду не зламати!
Читайте також: Київські рятувальники взяли на роботу кота
Жарти жартами, а ось така вона, сучасна Японія. Згідно з опитуванням 2015 року понад 2/3 осіб віком за 60 не мають доступу до інтернету. Водночас вікова категорія «65+» становить 28% населення.