Генеральна прокуратура (ГПУ) проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного ввезення в Україну понад тисячу транспортних засобів, які були розмитнені за підробленими документами.
Про це повідомили в прес-службі прокуратури, передає інтернет-видання СобКор.нет
Встановлено, що схема ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах спричинила шкоду державним інтересам на суму понад 7 млрд грн. За даними прокуратури, в цій схемі брали участь підприємства-імпортери транспортних засобів, посадові особи митних органів УКРІНФОРМ, суб'єкти господарської діяльності, а також підприємства реального сектора економіки.
"У ході розслідування доведено причетність до скоєння вказаних злочинів двох посадових осіб митних постів Волинської митниці , які були затримані 19 жовтня 2018 року в порядку ст. 208 КПК України", - йдеться в повідомленні.
Затриманим особам повідомили про підозру, вирішується питання про обрання їм заходів. Досудове розслідування у кримінальній виробництву триває.
Нагадаємо, що за даними УКРІНФОРМ, з початку 2018 року в Україну було завезено 146,8 тис. Транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією в режимі "транзит", і 465,9 тис. Авто - в режимі "тимчасового ввезення". З тих автомобілів, які були ввезені в режимі "транзит" - 57,9 тис. - з порушенням терміну перебування. Статистики з тимчасового ввезення поки немає.
Нагадаємо, що в липні Верховна Рада прийняла в першому читанні закони про автомобілі на Єврономер. Однак, у вересні профільний парламентський комітет з питань податкової політики заблокував дані законопроекти.
Читайте також: Що з нашою економікою: S&P підтвердило рейтинги України
Пізніше Верховний суд визнав законним користування власним транзитним авто з Єврономер, ввезеним в Україну.