Їх не можна ігнорувати.
Головна підступність коронавірусу полягає в тому, що люди не одразу розуміють, що вони хворі. При цьому вони продовжують ходити на роботу, зустрічатися з друзями та рідними-пенсіонерами. А отже, розповсюджувати інфекційну хворобу, повідомляє СобКор.
Одним з найбільш «промовистих» симптомів прийнято вважати втрату нюху та смаку. Але це відбувається не одразу і не у всіх. Британські та канадські впевнені, що цьому симптому можуть передувати інші, а саме:
• Шлункові розлади (втрата апетиту, нудота, біль у шлунку, діарея);
• Кон’юнктивіт;
• Сплутаність свідомості;
• Сильна втомлюваність.
Проблеми зі шлунком відчуває кожний п’ятий пацієнт з коронавірусом саме на ранній стадії. За словами лікаря Університету Альберти Мітча Вілсона, ігнорувати симптоми в часи епідемії не можна. Проте, симптом необов’язково пов’язаний з коронавірусом.
Кон'юнктивіт - менш поширений симптом, хоча раніше вважалося інакше. Проблеми з очима за словами вчених Американської академії офтальмології, зустрічаються в трьох відсотках випадків.
Читайте також: Оновлено світовий рейтинг добробуту: на якому місці знаходиться Україна
А ось сплутаність свідомості може продовжуватися навіть після одужання через пошкодження деяких ділянок мозку. Це стосується і стомлюваності, яка може зберігатися до десяти тижнів.