Про це пише СобКор.
Мозкові інсульти вражають до 35 відсотків працездатного населення України. Упродовж першого року після інсульту помирають близько 40 відсотків хворих. З тих, що вижили, до 80 відсотків стають інвалідами.
Лікарі також констатують, що, на жаль, інсульт значно помолодшав – у неврологічних відділеннях до третини пацієнтів становлять люди, котрі не досягли 50-річного віку. Особливо це стосується чоловіків.
При інсульті порушується кровопостачання клітин головного мозку, що призводить до загибелі частини із них. Відбувається це унаслідок закупорки судини тромбом або через розрив артерії та крововилив із неї.
Атеросклероз, гіпертонія, аритмія, цукровий діабет – аж ніяк не повний перелік захворювань, котрі провокують виникнення інсульту. А наслідки отакої мозкової катастрофи напряму залежать від локалізації патологічного вогнища у головному мозку – це може бути повний або частковий параліч кінцівок, серйозні розлади мовлення, пам’яті, координації тощо.
Лікарі не втомлюються повторювати, що перші години і навіть хвилини після інсульту – найдорогоцінніші. А це означає, що шанси повернутися до повноцінного життя більші у рази, якщо дуже швидко звернутися по допомогу – обстеження і лікування.
Читайте також: Медики назвали напій, який істотно продовжує життя
Є навіть термін «терапевтичне вікно», що означає 3 години, і в нього, у це вікно, необхідно потрапити, бо саме застосування невідкладної медичної допомоги упродовж трьох годин від початку кисневого голодування мозку до виникнення незворотних процесів уповільнює чи навіть припиняє прогресування регресу.
Лікарі не втомлюються говорити про профілактику. І вона полягає у тому, щоби регулярно, двічі на день і з дня у день контролювати артеріальний тиск (і записувати показники у спеціальний щоденник), бодай раз на рік здавати аналіз крові на рівень холестерину, раціонально харчуватися, провадити активний спосіб життя, позбутися шкідливих звичок і, за можливості, не нервувати.
Крім того, люди, котрим понад 45 років і які мають перелічені вище ризики розвитку інсульту, повинні бути на постійному контакті з лікарем і приймати медикаменти для зниження тиску. Завдяки цим нескладним профілактичним заходам, стверджують медики, ймовірність розвитку мозкової катастрофи знижується на 80 відсотків.