Розлучення – не привід ускладнювати життя власним дітям. Варто обережно обійти гострі кути цього неприємного процесу, максимально підтримуючи контакт з дітьми.
Про це пише СобКор.
Відверта розповідь
Варто обговорити це питання з партнером, розказавши дитині правду, нехай і без зайвих деталей.
Заохочуйте подальше спілкування
Діти будуть задавати питання або коментувати ситуацію. Залишайтеся відкритими до діалогу, починайте його першими, якщо бачите, що дитина хоче щось запитати, але соромиться.
Дайте обіцянки і дотримуйтеся їх
Повідомивши про розлучення, заспокойте дітей тим, що ви залишитеся їх батьками, незважаючи ні на що. Їх спокій потрібно підтримувати постійно. Нагадуйте, що розлучення ніяк не пов'язане з ними, і що діти - найбільша нагорода за ваш шлюб.
Не очорняйте колишню половинку
Найгірший спосіб, яким ви можете підірвати почуття безпеки дитини - це відгукуватися погано про його батька/матір. Вірний спосіб переконати дитину, що навіть після розлучення у неї залишиться двоє рідних людей - це демонструвати підтримку один одного, особливо в питаннях виховання.
Не маніпулюйте дітьми
Діти не мають ніякого відношення до процесу розлучення. Не використовуйте їх як важіль тиску на колишнього чоловіка. Незалежно від того, мирно чи ні проходить розлучення, уклад в домі і звичайне життя змінюються. Ваша мета - зберегти навколишнє середовище якомога більш стабільним для дитини.
Запропонуйте професійну допомогу
Існують дитячі психологи, які спеціалізуються на проблемі розлучень і їх впливу на дитину. Якщо ви відчуєте, що професійна допомога необхідна - не пошкодуйте сил і засобів на те, щоб її організувати.
Читайте також: Здоровий сніданок: які страви корисні для дитини зранку