Всі хочуть жити якомога довше, тому «секрет довголіття» шукають вчені по всьому світу.
Про це пише СобКор.
Якщо узагальнити рекомендації медиків, можна виділити 6 основних правил життя, які допоможуть значно збільшити його тривалість.
Неспішний підйом вранці
Намагайтеся не додавати в свою життя стресу, зриваючись з ліжка відразу по дзвінку будильника. Розслаблене «байдикування» і потягування в ліжку протягом 5 хвилин, прокручування в голові приємних думок – і вставати вже набагато легше.
Ранкова склянка води
Вода запускає роботу організму, тому її вживання на початку дня не буде зайвим. І хоча дієтологи сперечаються про корисність додавання в воду лимонного соку, кожен знайде для себе відповідне поєднання: мед, лимон, злегка підігріта вода або додавання трав’яного настою.
Часте харчування
Краще частіше, але менше. Дробове харчування кожні 3-4 години корисне для підтримки стабільного цукру в крові і профілактики діабету. Так людина не відчуває голод, не переїдає, а шлунок не страждає від гастриту і не роз’їдається кислотою.
Менше сидіти – більше рухатися
Ми мало рухаємося: замовляємо продукти з доставкою додому, сидяча робота, до якої доїжджаємо на машині. Намагайтеся кожну годину влаштовувати хоча б 10-хвилинний променад по кабінету або квартирі, не користуйтеся ліфтом і зайвий раз прогуляйтеся до магазину.
Уникайте запізнень
Створюйте собі умови, при яких ви не будете постійно переживати через брак часу. Наприклад, дитячі гуртки плануйте так, щоб не летіти стрімголов, а не поспішаючи добиратися до них після школи. На важливі зустрічі виходьте заздалегідь, інакше постійний стрес з’їсть левову частку здоров’я.
Не скигліть, а дякуйте
Постійно скаржачись на життя і вислуховуючи у відповідь такі ж скарги, людина мимоволі занурюється в депресивний стан. Плітки, ниття і невдоволення життям краще замінити на вміння помічати щось хороше і щиро дякувати. Банальне «спасибі», яке и навчитеся говорити світу і оточуючим, стабілізує настрій і покращує самопочуття.
Якщо в роду були довгожителі, не спокушайтеся. Дослідження американських вчених, опубліковане на сайті genetic.org, свідчить не на користь генів. Виявляється, їх вплив на тривалість життя становить не більше 10%.
Вчені проаналізували дані понад 50 мільйонів людей, що включають інформацію про всіх родичів, щоб простежити зв’язок між генетикою і тривалістю життя.
Такий низький відсоток впливу генетики вселяє надію тим, чиї родичі занадто рано покинули цей світ. Виявляється, на тривалість і якість життя набагато сильніше впливають звички людини, її активність, екологія та навколишнє середовище.
Варто враховувати, що найчастіше «у спадок» передаються не тільки гени, але і спосіб життя сім’ї. Наприклад, якщо в домашньому колі прийнято харчуватися жирною і калорійною їжею, не дивно, що у всіх родичів буде зайва вага і проблеми з серцево-судинною системою. І тут доречно винити не генетику, а власні шкідливі звички.
Вчені також зазначили, що подружні пари частіше збігаються за тривалістю життя, ніж кревні родичі. Не випадково ми вибираємо в партнери людину, схожу з нами за цінностями.
Це дослідження в черговий раз вказує на необхідність стежити за здоров’ям і позбавлятися від шкідливих звичок, замінювати їх на корисні.