Всесвітній день грандіозних знижок "чорна п'ятниця" в цьому році пройде 23 листопада. І хоча до цієї події залишилося ще півтора місяці, багато українські ритейлери вже анонсували свої акції. Журналісти дізналися, що чекає українців у цьому році і як не попастися на маркетингові виверти, передає СобКор.нет
Згідно з даними найбільшої пошукової системи Google, протягом останніх п'яти років інтерес інтернет-користувачів до цієї події виріс більш ніж в два рази. Це й не дивно, адже, згідно з дослідженнями платформи Black Friday Global, знижки часом перевищують 70%, і люди з усіх куточків світу витрачають в цей день пристойні суми (див. Інфографіку). Щоб зібрати такі дані, платформа провела опитування серед 12 тис. Чоловік в 55 країнах. В Україні про традиції Black Friday чули 88% українців, хоча вітчизняні магазини почали масово підтримувати подія тільки з 2014 року. При цьому наші співвітчизники нарівні з жителями західних країн готові взяти участь в активному "чернопятнічном" шопінг - за покупками в цей день відправляться 30,09% українців (у 2017-му цифра склала 18,58%).
"Більшість покупців (68,62%) виявилося досить заповзятливими і вирішило здійснювати покупки в онлайн і офлайн режимах. На пошуки вигідних пропозицій в інтернет відправиться 17,65% опитаних, а 13,73% вирішило віддати перевагу традиційним торговельним центрам, - кажуть автори дослідження. - Наші мисливці за знижками планують витратити під час "чорної п'ятниці" в середньому 2975 грн ($ 113). Це менше, ніж поляки і білоруси ($ 175 і $ 150 відповідно), але більше, ніж турки і казахи ($ 97 і $ 64) " , - кажуть автори дослідження.
При цьому, за даними Black Friday Global, в топі світових продажів: одяг, електроніка, взуття та косметика.
Результати дослідження підтверджують і українські ритейлери.
"З досвіду розпродажів минулих років на Prom.ua, Bigl.ua в середньому нові покупці купують в" чорну п'ятницю "в 2-3 рази більше товарів, ніж в звичайну. При цьому і витрачають вони значно значно більше - середній чек виростає в середньому в 1,5-2 рази. Традиційно найбільше купують в цей час ті ж товари, що по всьому світу: одяг, взуття, косметику, дитячі товари, техніку і електроніку. Максимальні знижки завжди на одяг, взуття та аксесуари - до 80% . Менш щедрі акційні пропозиції продавці роблять на техніку і електроніку. У середньому вони знижують н 15-20%. Більш суттєві знижки на популярні товари в цьому сегменті - велика рідкість ", - пояснила нам керівник прес-служби Prom.ua Юлія Новаченко.
Як магазини обманюють на акціях
За словами ритейлерів, найпопулярніші прийоми магазинів в ТРЦ: завищити ціни, щоб потім зробити "знижку", прибрати із залу речі ходових моделей або розмірів, анонсувати величезну знижку в магазині і поставити її на мінімальне (всього кілька одиниць) кількість товару. У мережі схем обману ще більше.
Читайте також: Зірка "50 відтінків сірого" вразила провокаційним фотосетом
"Незалежно від того, акційний товар чи ні, завжди потрібно дотримуватися чотирьох головних правил. Перше - адекватно оцінюйте вартість товару. Невиправдано велика знижка на дорогий товар повинна викликати сумніви. Друге - звертайте увагу на рейтинг продавця і відгуки покупців. При можливості вибирайте варіант доставки кур'єром з оплатою після або доставку на поштове відділення і накладений платіж ", - говорить Новаченко.