Про це пише СобКор.
За різними оцінками, урожай виріс на 20-30% і склав близько 120 тис. тонн. У сусідній Молдові урожай оцінюється в 40 тис. тонн, але внутрішнє споживання горіха набагато менше, тому Україна і Молдова входять до числа світових лідерів за обсягом експорту волоського горіха без шкаралупи.
До останнього часу Україна і Молдова продавали волоський горіх переважно на ринки ЄС і Близького Сходу, однак в зв’язку з насиченням цих ринків останнім часом якісною продукцією з США, експорт на ці ринки став ускладнюватися. США можуть запропонувати споживачам більш дорогий сортовий горіх, в той час як Україна і Молдова пропонують переважно несортовий горіх, який цінується менше.
Читайте також: Біля Японії зіткнулися два військові літаки США
Проте, зростання виробництва горіха в Україні відбувається саме в сегменті дорого сортового горіха, а значить цілком можна почати звертати увагу на більш вимогливі ринки за якістю. У Молдові відсоток таких садів вже досить значний.
У зв’язку з цим прекрасною альтернативою ринків Близького Сходу і Євросоюзу може стати Японія. У цій країні цінують якість і готові платити за нього. При цьому грецький горіх користується все більшим попитом.
За оцінками EastFruit в 2018 році Японія витратила на імпорт ядра волоського горіха близько $ 190 млн, показавши приріст імпорту за рік на 33%. Роком раніше імпорт також істотно зріс.