DataLife Engine > Здоровье > Лікарі назвали ефективні продукти для поліпшення зору

Лікарі назвали ефективні продукти для поліпшення зору

Як відновити зір без візиту до офтальмолога.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у всьому світі близько 285 мільйонів людей страждають від порушень зору. Майже 40 мільйонів з них вражені сліпотою. Ще 246 мільйонів мають знижений зір.

Про це повідомляє СобКор.нет

При цьому, за даними медиків, 80 відсотків усіх випадків порушення зору можна запобігти або вилікувати, однак люди пізно схаменутися. А деякі - просто ігнорують профілактику.

Тим часом, для цього зовсім не потрібно приймати якісь спеціальні диво-препарати або відмовляти собі в радощах життя, наприклад, перестати читати і користуватися комп'ютером і телевізором. Іноді досить просто включити в свій раціон правильні продукти. Які саме? Читайте нижче.

ЧЕРВОНИЙ СОЛОДКИЙ ПЕРЕЦЬ У СИРОМУ ВИГЛЯДІ

У солодкому перці міститься величезна кількість вітаміну С. А також корисні для очей і судин вітаміни А і Е. Вчені припускають, що регулярне вживання червоного перцю знижує ризик розвитку катаракти, але попереджають, що під впливом температури вітамін С руйнується. Тому їжте перець сирим!

НАСІННЯ СОНЯШНИКА І ГОРІХИ

В одній жмені насіння соняшнику або мигдалю міститься половина денної норми вітаміну Е. А він в поєднанні з іншими поживними речовинами здатний сповільнювати розвиток вікової макулодистрофії - захворювання, при якому вражається сітківка ока і порушується центральний зір. Крім того, вітамін Е запобігає катаракту. Вам ще потрібні приводи їсти насіння? І про лісові горіхи, арахіс і арахісове масло теж не забудьте - вони також багаті вітаміном Е.

ТЕМНО-ЗЕЛЕНІ ЛИСТОВІ ОВОЧІ

Капуста калі, шпинат та інші темно-зелені листові овочі - багате джерело вітамінів С і Е. У них також містяться каротиноїди - лютеїн і зеаксантин. Ці рослинні форми вітаміну А знижують ризик розвитку хвороб очей, таких як катаракта і макулодистрофії.

ЛОСОСЬ

Для здоров'я сітківки ока необхідні два типи жирних кислот омега-3 - ДГК і ЕПК. Обидва типи містяться в жирних сортах риби, таких як лосось, тунець і форель. Омега-3 жирні кислоти захищають ваші очі від макулодистрофії і глаукоми, а недолік цих речовин викликає синдром «сухого ока».

СОЛОДКА КАРТОПЛЯ

Помаранчеві овочі і фрукти, такі як солодка картопля, морква, канталупа, манго і абрикоси, містять багато бета-каротину - різновиду вітаміну А, завдяки якому наші очі здатні пристосовуватися до темряви. Крім того, в одному солодкому картоплі міститься половина денної норми вітаміну С і трохи вітаміну Е.

НЕЖИРНЕ М'ЯСО І ПТИЦЯ

Цинк переносить вітамін А з печінки в сітківку ока, де він використовується для вироблення захисного пігменту меланіну. Найбільше цинку міститься в устрицях. Але досить його і в яловичині, свинині і курячому м'ясі.

БОБОВІ

Якщо ви предпчітаете вегетаріанську низькокалорійну їжу багату харчовим волокном, то для підтримки здоров'я очей вам необхідно включити в свій раціон бобові. Вибір досить великий: квасоля, горох, нут, сочевиця.

КУРЯЧЕ ЯЙЦЕ

Куряче яйце - справжній скарб для ваших очей. Що міститься в ньому цинк дозволить вашому організму засвоїти лютеїн і зеаксантин, що входять до складу жовтка. Жовто-оранжевий пігмент цих речовин захистить ваші очі від впливу шкідливого випромінювання.

ГАРБУЗОВІ

Людський організм не здатний сам виробляти лютеїн і зеаксантин. Але ці корисні речовини у великій кількості містяться в овочах сімейства гарбузових. Крім того, гарбузове багаті вмістом вітамінів А і С, цинку і жирних кислот омега-3.

БРОККОЛІ І БРЮССЕЛЬСЬКА КАПУСТА

У цих овочах міститься цінна комбінація поживних речовин: вітамін А (у вигляді лютеїну, зеаксантину і бета-каротину), вітамін С і вітамін Е. Всі вони є антиоксидантами, які захищають клітини вашого очі, і особливо сітківку, від шкідливого впливу вільних радикалів.

Читайте також: Медики розказали, які цитрусові треба їсти регулярно



Вернуться назад