DataLife Engine > Мир > Лукашенко: Російської авіабази не буде в Білорусі

Лукашенко: Російської авіабази не буде в Білорусі

Розмови про розміщення у Білорусі російської авіабази Лукашенко назвав «необдуманим PR-кроком».

Про це пише СобКор.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у п’ятницю, 14 грудня, що питання авіабази Росії на терені Білорусі не розглядається, а розмови на цю тему назвав «необдуманим PR-кроком». «Ця база нікому не потрібна», - підкреслив він.

Лукашенко, який коментував це питання в інтерв’ю для російських ЗМІ, зазначив, що Білорусь має декілька авіабаз і на них можуть розташовуватися російські літаки. Водночас, за його словами, він сказав Володимиру Путіну, що у літаку повинен «сидіти росіянин і один білорус». Президент Білорусі запевнив, що два російські військові об’єкти на терені Білорусі «виконують свою функцію», водночас нагадавши, що невдовзі закінчується термін їхньої оренди.У Білорусі є два російські об’єкти: радар в Ганцевичах в Брестській області та пункт зв’язку у Вілейці. Згідно з договором, Росія може використовувати їх до 2020 року.

Крім того, Лукашенко запевнив, що Білорусь готова до наступних кроків зі створення союзної держави з Росією, але, як застеріг, за умови стовідсоткової реалізації підписаних двома країнами договорів. Говорячи про цінності, які мають для Мінська союзницькі відносини з Москвою, білоруський лідер запевнив, що в Білорусі «ніколи не буде так, як в Україні».

Лукашенко висловився через день після засідання влади союзної держави у Мінську, під час якого прем’єр Росії Дмитро Медведєв сказав про два варіанти наступної інтеграції. На думку білоруських експертів, це були не пропозиції, а ультиматум для Мінська.Вернуться назад